:::FX:::  Forumixir  
Portal  |  Forum  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
DESTEK PROJELEİ
Paranızın Gücünü Konuşturun :)

http://www.parambukadar.com/ilan/3551/26-000-tl-binek-arac-ariyoruminternet kitapçınız kitapyurdu.com'dan binlerce kitaba ulaşabilirsiniz.

İşte TURKBIS olarak 1 yıldır üzerinde çalıştığımız projemizi 1.1.2014 tarihi itibari ile yayına açmış bulunuyoruz. Projemiz www.parambukadar.com adı altında şu an aktif olarak yayındadır. Parambukadar.com, internet üzerinden alışveriş ve tedarik konularına farklı bir bakış açısı getiren yepyeni bir ticari modeldir. Mevcut yapıda hepinizin bildiği gibi satıcılar internet üzerinden ürünlerini ve hizmetlerini yayına koyarlar bizlerde istediğimiz ürün ve ya hizmeti arayarak, özelliklerine bakarak, muadilleri ile karşılaştırma yaparak satın alır ya da tedarik etmeye çalışırız. Parambukadar.com da işler tersinden işlemektedir. Kullanıcılar aradıkları ürün ya da hizmetin kategorisini, markasını, özelliklerini ve en önemlisi bütçelerini belirtirler. Tedarikçiler ise bu taleplere teklifler girerek müşterilere ürün ya da hizmetlerini sunarlar.
Resim Ekleme
Forum Ana Sayfası  »  Üniversiteler  »  Öğrenci Yurtları
 »  kyk yurtlarında barınma kuralları ve diğerleri

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Toplam 2 Sayfa:   [1]   2   >   son» 
kyk yurtlarında barınma kuralları ve diğerleri           (gösterim sayısı: 21.479)
Yazan Konu içeriği

boşluk

admin
[admin]
Site Kurucusu

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.02.2008
İleti Sayısı: 1.673
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 30.08.2009- 13:43
Alıntı yaparak cevapla  


 Yurtlarda Barındırma Koşulları :

Bir yüksek öğretim kurumuna kayıtlı olmak kaydıyla yurtlarımızda;
# Ailesi yurdun bulunduğu şehir veya Büyükşehir belediye sınırları dışında oturan Ülkemiz öğrencileri (şehiriçi nakil araçlarından yardımsız faydalanamayan âmâ, felçli, bir veya iki kolu veya bacağı olmayan öğrenciler hariç),
# Taksirli suçlar hariç, sabıka kaydı bulunmayan öğrenciler,
# Ülkemize eğitim ve öğretim görmek üzere gelen Türk Cumhuriyetleri ve Toplulukları öğrencileri,
# Ülkemiz ile kültür anlaşması bulunan ülkelerin öğrencileri,
# Kurum ve diğer kuruluşların yurtlarından süresiz çıkarma cezası almamış öğrenciler,
# Yabancı uyruklu öğrencilerden, yukarıdaki şartlarla birlikte ikamet tezkeresine sahip olanlar, barındırılmaktadır.

Yurt Başvuruları:

Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerinin yurt,burs,öğrenim kredisi ve katkı kredisi başvuruları;Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra internet aracılığıyla kurumumuz internet adresi www.kyk.gov.tr adresinden yapılmaktadır.
Başvuru sırasında;'burs,öğrenim kredisi ve katkı kredisi ile yurt istiyormusunuz' bölümlerinin boş bırakılması halinde başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır.
Değerlendirme sonuçları;kurumumuz internet adresi www.kyk.gov.tr adresinden duyurulmaktadır.Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilere yurdun adı,yerleştirilmediyse yedek sırası bildirilmektedir.
Ara sınıf öğrencileri ile yüksek lisans, doktora,ön kayıt ve özel yetenek öğrencilerinin yurtlara başvuruları; YURTKUR'un www.kyk.gov.tr adresindeki internet sayfasından yapılmaktadır. Başvuruların kabul edileceği tarihler ve süreler her yıl Genel Müdürlükçe tespit edilmekte olup, genellikle bu başvurular;
# Ara sınıflar için Temmuz ayı,
# Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yüksek öğretim programına girecek öğrenciler için ise Eylül ayı içerisinde gerçekleşmektedir.

Artık yıl öğrencileri ise daha önce barındıkları yurt müdürlüklerine, tespit edilen sürede başvurarak, ancak bir öğretim yılı yurtta barındırılmaktadırlar. Bu başvuruların değerlendirme işlemi Bölge Müdürlüklerinin bulunduğu illerde bölge müdürlüklerince, bölge müdürlüğü bulunmayan illerde ise yurt müdürlüklerinde oluşturulan komisyonlar tarafından yapılmaktadır.
Belirlenen sürede başvuruda bulunmayanların başvuruları Bölge Müdürlüklerinin bulunduğu illerde bölge müdürlüklerince, diğer illerde ise yurt müdürlüklerince kabul edilerek yurtta boş yer olması halinde yerleştirme işlemi yapılmaktadır.
Yurtta barınmakta iken tatil (Temmuz-Ağustos-Eylül ) aylarına ait yurt ücretlerini zamanında ödememeleri nedeniyle öğretim yılı sonunda kayıtları silinen öğrenciler, müteakip öğretim yılında yurtta tekrar barınmak istedikleri takdirde ara sınıf başvuruları için belirlenen tarih ve sürede www.kyk.gov.tr adresindeki internet sayfasından başvuruda bulunabileceklerdir.

KURUM YURTLARINDA BARINMAK İÇİN BELİRLENEN TARİHLERDE MÜRACAAT EDEN ÖĞRENCİLERDEN YURDA KESİN KAYITTA İSTENEN BELGELER:

1 - Öncelik Belgesi (Amatör Milli Sporcu Belgesi ilgili federasyondan alınacak, Şehit veya gazi çocuğu belgesi, ama, felçli, bir veya iki kolu veya bacağı olmayanlar (tam teşekküllü hastaneden alınacak), lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlama belgesi, Darüşşafaka lisesinde tamamlama belgesi, anne ve/veya babası Yurtkur�da çalışanlar, emekli olanlar ilgili kuruluştan alacakları onaylı belge, 5532 Sayılı Kanun kapsamında terör sebebiyle köyleri boşaltılanlar (valiliklerden alınacak) (Yurt kaydı, burs veya kredi için) )

2 - 6 adet son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, (Kız öğrencilerin güneş gözlüksüz ve düzgün kıyafetli, başı açık, erkek öğrencilerin ise güneş gözlüksüz ve sakalsız fotoğrafları kabul edilecektir.)(Yurt kaydı için)

NOT : Belirlenen tarihlerde müracaat eden öğrencilerin yurtlara yerleştirilmesinden sonra yurtta boş yer olması halinde yurda kabulü yapılacak öğrencilerden öğrenci belgesi, adli sicil sabıka kaydı ve ikametgah belgesi de istenmektedir.

Yurtlarda Barınma Süresi :
# Kurum yurtlarında barınmak üzere başvuran öğrencilerden kesin kaydını yaptırmış olanlardan;
# Devam ettikleri yüksek öğretim kurumunun normal öğrenim süresi kadar,
# Ara sınıflarda yurda girenler, geri kalan öğrenim süresi kadar,
# Normal öğrenim süresinde öğrenimini bitiremeyen öğrencilerden, ihtiyaç sahibi ve yurttaki iyi hali tespit edilenler yurtta atıl kapasite olsa dahi en fazla bir öğretim yılı (artık yıl) yurtlarda barındırılırlar.

Öğrenciler, o öğretim yılı içerisinde hangi tarihte yurda kayıt yaptırmış olursa olsunlar bir öğretim yılı barınmış sayılırlar.

Yurt Ücreti ve Depozito İşlemleri :

Yurtlarda ücret ödenerek barınılır. Yurdun fiziki yapısı ve barındırma durumuna göre farklı yurt ücreti de alınabilmektedir.

Yurt Ücreti Ne Zaman ve Nasıl Ödenecektir?
# Yurt ücretleri, yurt müdürlüklerince öğrencinin barındığı yurtta tahsil edilir.
# Ücretler, üçer aylık (Ocak-Şubat-Mart, Nisan-Mayıs-Haziran, Temmuz-Ağustos-Eylül, Ekim-Kasım-Aralık) dönemler halinde, o döneme ait ilk ayın son iş günü saat 14:00'e kadar; farklı ücret uygulaması yapılan yurtlarda ise, aylık olarak yine o ayın son iş günü saat 14:00'e kadar ödenir.
# Belirtilen sürede yurt ücretini ödemeyenlerin barındıkları aya ait ücretleri depozitolarından mahsup edilir.Kalan depozitoları iade edilerek yurtla ilişikleri kesilir. Bu öğrencilerin tekrar başvurmaları ve yurtta boş yer olması halinde, o öğretim yılı için iki kat depozito alınarak yeniden yurda kayıtları yapılır. Öğretim yılı sonunda gerekli iade işlemi yapılarak normal depozito ile barındırılmaya devam edilir.

Bir öğretim yılında yurt ücretini süresinde ödememe nedeniyle iki defa yurtla ilişiği kesilen öğrencilerin depozitoları irat kaydedilir ve o öğretim yılında yurtlara alınmazlar.
# Temmuz-Ağustos-Eylül aylarına ait yurt ücretlerini peşin yatırmayan öğrencilerin kaydı silinir. Bu durumdaki öğrenciler tekrar yurda girmek istedikleri taktirde ara sınıf öğrencilerinin başvurularının kabul edildiği süre içerisinde yeniden başvurabilirler.
# Yurt ücreti ödenirken öğrencilerin talep etmesi halinde günü gelmeden ileriki ayların ücreti peşin olarak ödenebilmektedir. Bir yıllık erken ödemelerde %20 indirim uygulanmaktadır.
# Artık yıl öğrencilerinden yurt yatak ücreti iki katı olarak tahsil edilir.
# Öğrenci yurttan kaydının silinmesini takip eden günden itibaren 10 gün içinde peşin yatırdığı yurt ücretini almazsa bu ücret kuruma irat kaydedilir.
# Yurtta barınmakta iken kendi isteği ile kaydını sildiren öğrencilerin tekrar başvurmaları ve yurtta boş yer olması halinde, o öğretim yılı için iki kat depozito alınarak yeniden yurda kayıtları yapılır, öğretim yılı sonunda gerekli iade işlemi yapılarak normal depozito ile barındırılmaya devam edilirler.
# Yurtlarda barınmaya devam edip de son ay veya döneme ait yurt ücretinin ödendiğinin belgelenmesi kaydıyla, diğer il ve ilçelerdeki Kurum yurtlarında 10 güne kadar ücretsiz barınma imkanı sağlanmaktadır.

Ayrıca, yurtlarda barındırılan öğrencilerden diğer il ve ilçelerde sınav, kurs, staj, yaz okulu ve benzeri eğitim faaliyetlerine katılanlar, yurt ücretlerini (yaz ayları için ise yaz aylarına ait yurt ücretlerini) ödediklerini belgelemeleri kaydıyla faaliyette bulunduğu il ve ilçelerdeki Kurum yurtlarında faaliyet süresince ücretsiz kalabilirler.

01 OCAK 2009 DEN İTİBAREN;

# GENEL ÜCRET UYGULAMASI YAPILAN YURTLARDA AYLIK YATAK ÜCRETİ 84 YTL OLUP, ÜÇER AYLIK DÖNEMLER HALİNDE TAHSİL EDİLECEKTİR. AYNI YURTLAR İÇİN ALINACAK DEPOZİTO ÜCRETİ İSE 175 YTL DİR.
# FARKLI ÜCRET UYGULAMASI YAPILAN YURTLARDAN TAHSİL EDİLEN YURT YATAK ÜCRETİ VE DEPOZİTO MİKTARI AŞAĞIDA BELİRTİLMIŞTİR.

2009 YILI OCAK AYI İTİBARİYLE ÜCRETİ FARKLI OLAN YURTLARDA
YURT YATAK ÜCRETİ VE DEPOZİTO
S.N YURT/BLOK ADI AYLIK YURT ÜCRETİ(YTL) DEPOZİTO ÜCRETİ(YTL)
1 Başkent Yurdu ANKARA 102 190
2 Halide Edip Yurdu Neşe ALBAYRAK Bl. ANKARA 108 200
3 Mahmut Nedim ZAPÇI Yurdu ANKARA 144 225
4 Seyran Yurdu C Blok ANKARA 144 225
5 Avcılar Atatürk Kız Yurdu İSTANBUL 108 190
6 Avcılar Erkek Yurdu İSTANBUL 99 185
7 Pamukkale Y. DENİZLİ 96 180
8 İlkadım Y.(C ve D Bl.) SAMSUN 108 190
9 Akdeniz Y. (Rasim Aktaş Kız Bl)ANTALYA 108 190
10 Aydın Yurdu AYDIN 102 185
11 Milli Piyango Kız Y. (A,B,D,E Blokları)MUĞLA 108 190
12 Milli Piyango Kız Y. (Ş.BAYDUR Bl.)MUĞLA 159 270
13 Prof. Dr.E.Ruhi FIĞLALI Erkek Bloğu MUĞLA 108 190
14 Muğla Yurdu (D Blok Erkek) MUĞLA 108 190
15 Erciyes Y. (D Blok Erkek) KAYSERİ 108 190
16 Sinop Yurdu (B Blok) SİNOP 144 225
17 Sinop Yurdu (C ve D Blok) SİNOP 120 225
18 Isparta Y. (10. Kız Bloğu) ISPARTA 126 225
19 Erzurum Kız Y. (5,8,9.Kız Blokları)ERZURUM 99 180
20 Erzincan A.DOĞAN ve Erol YÜKSEL Kız Bl.ERZİNCAN 108 190
21 Gazanfer BİLGE Yurdu KARAMÜRSEL 99 180
22 Abant Yurdu (D1 Kız, D2 Erkek Bloğu)BOLU 99 180
23 Kuşadası Yurdu KUŞADASI 144 225
24 Kocaeli-Yavuz Selim Yurt Müdürlüğü KOCAELİ 108 190
25 Urla Yurdu URLA 108 190
26 Düzce Avni AKYOL Yurdu(D-E-F Blok) 99 180
27 Gölköy Yurdu BOLU 99 180
28 Giresun Yurdu (C-D Blok) GİRESUN 105 190
29 Kocaeli İl Özel İdaresi Kandıra Yurdu KOCAELİ 96 180
30 Hendek Yurdu 1, 2 ve 3. Blok SAKARYA 99 180
31 Kızılırmak Kız Öğrenci Yurdu KIRIKKKALE 165 270
32 Silifke-Taşucu Yurdu (B Kız Blou) 132 225
33 Karabük Yurdu (B-1 Kız Bl. ve B-2,B-3,B-4 Erkek Bl.) 114 200
34 Merzifon Kız Yurdu MERZFON 99 180
35 Eskişehir Yurdu ESKİŞEHİR 108 190
36 Palandöken Erkek Yurdu(7. ve 8. Blok) ERZURUM 99 180
37 Tokat-GaziOsmanpaşa Yurdu(7. Kız Bloğu) TOKAT 126 225
38 Tokat-GOP-Bedriye ÜSTÜN Kız Bl. TOKAT 165 270
39 İçel Kız Yurdu İÇEL 132 225
40 Gerede Yurdu GEREDE 96 180
41 Genel (Diğer Yurtlar) 84 175

HER ÖĞRETİM YILINDA BU ÜCRETLER YENİDEN BELİRLENECEKTİR.

Depozito Nedir?

Öğrencilerin zamanında yatırılmayan yurt ücretlerine veya yurtta yapacakları zarara karşılık olarak tutulan paradır.

Depozito miktarı her yıl aylık yurt yatak ücretine paralel olarak değişebilir. Depozito farkı yurtta kayıtlı öğrencilere tamamlattırılır.

Bildirilen sürede (en son Aralık ayı içerisinde) depozitosunu tamamlamayan öğrencilerin yurttaki mevcut depozitosu irat kaydedilerek, yurtla ilişiği kesilir. Bu sebeple ilişiği kesilen öğrenciler 10 gün içerisinde yeniden başvurmaları ve boş yer bulunması halinde yurtta barındırılırlar.

Yurt Ücreti ve Depozito Alınmayacak Öğrenciler
# Devletin koruması altındaki öğrencilerden, şehit ve gazi çocuklarından yurt ücreti ve depozito alınmaz.
# Yurtlarda barınan kesin kayıtlı öğrencilerden maddi zaruret içerisinde bulunanlar ve zorunlu sebeplerle ödeme güçlüğüne düşenlerden yurt ücreti alınmamasına Genel Müdür'ün teklifi üzerine Yönetim Kurulunca karar verilebilir.

İzin İşlemleri:

Kurum yurtlarında barınan öğrencilere, yüksek öğrenim kurumlarının akademik takvimleri gereği verilen tatiller ile haftasonu (Cumartesi-Pazar ve diğer resmi tatiller hariç) , bir öğretim yılında toplam 60 güne kadar izin verilebilmektedir.

Hafta boyunca derslere sürekli devam zorunluluğu olmayan öğrenciler, devam etmekte oldukları yükseköğretim kurumlarından, dersi olmadığı günlere ait resmi yazı getirmeleri halinde almış oldukları izin 60 günlük izin süresine dahil edilmez.

Barındırılmakta Olan Öğrencilerin Hangi Sebeplerle Yurtla İlişiği Kesilir?
# Yurda girmek için aranılan şartlardan herhangi birini sonradan kaybetmiş olanların,
# Taksirli suçlar hariç, tecil edilmiş olsa dahi hakkında mahkumiyet kararı verilenlerin,
# Yurt kurallarına uymayıp, süresiz uzaklaştırma cezası alanların,
# Yurt ücretini zamanında ödemeyenlerin,
# Devam etmekte oldugu öğretim kurumundan üç ay ve daha fazla uzaklaştırma cezası alanlar ile okulla ilişiği kesilenlerin, yurtla ilişiği kesilir.

Yurtlarda Kullanım ve Sorumluluğunuza Verilen Malzemeler Nelerdir?
# Kaydı yapılan öğrenciye kalacağı oda ve yatak numarası yurt idaresince bildirilmektedir.
# Yatağınıza en yakın bir dolap da kullanımınıza tahsis edilmektedir.
# Nevresim takımı, yastık ve battaniye yurt malzeme deposundan verilmektedir.

Küçük İşletmeler :

Kurum yurtlarında bulunan lokanta - kantin, kafeterya, çamaşırhane, fotokopi, ayakkabı tamiri, terzi, bilardo, internet kafe vb. işletmeler öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılamak üzere hizmet vermektedir.

Yurtların Reorganizasyonu

Kurumumuzun hedefi yüksek öğrenim gençliğinin bulunduğu tüm il ve ilçelerde yurt açmak ve başvuruda bulunan tüm yüksek öğrenim gençliğinin barınma sorunlarını çağın gereklerine uygun şekilde inşâa edilmiş ve donatılmış yurtlar vasıtasıyla çözüme kavuşturmaktır. Bu doğrultuda yatırıım programları ve bütçe imkânları dahilinde yurt açma, mevcut yurtları rehabilite etme ve hali hazırda ranzalı yatak sistemi kullanılan yurtlarda karyolalı yatak sistemine geçme çalışmaları sürdürülmektedir.

Kurum yatırım programı çerçevesinde yaptırılıp öğrenci hizmetine verilen yurtlarda öğrenci yatakhanelerinde ahşap karyolalı yatak sistemi uygulanmaya başlanmıştır. Bundan böyle hizmete açılacak yurtların donatımında ahşap karyolalı yatak sistemi kullanılacak olup, imkânlar doğrultusunda tüm odaların suit oda şeklinde döşenerek içlerinde duş, wc ile Tv ve buzdolabı bulunmasının sağlanması, ahşap komidin, sandalye ve dolaplarla döşenmesi için çalışmalar sürdürülmektedir.

Kurum yurtlarında kullanılmakta olan pamuk yastıkların yerine; yıkanma imkanı bulunmasından dolayı, bakteri ve mikroplardan arındırılması kolay olan hijyenik elyaf yastıkların kullanılmasına başlanmıştır. Tüm yurtlarda pamuk yastıkların elyaf yastığa dönüştürülmesinin 2 yıl içinde tamamlanması için gerekli çalışmalar sürdürülmektedir. Ayrıca kız ve erkek öğrenciler için ayrı renklerde niteliği daha iyi olan yeni nevresim takımlarının kullanılması için gerekli çalışmalar sürdürülmektedir.

--- 20/11/2010---
Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

xxxx
[xxxx]

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 12.08.2009
İleti Sayısı: 6
Şehir: Malatya
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 30.08.2009- 13:53
Alıntı yaparak cevapla  


biz bir yıl boyunca 3 ayda bir mi para yatıracaz
yani
temmuz ağustos eylül de de mi yatıracaz?
(Ocak-Şubat-Mart, Nisan-Mayıs-Haziran, Temmuz-Ağustos-Eylül, Ekim-Kasım-Aralık)Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

admin
[admin]
Site Kurucusu

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.02.2008
İleti Sayısı: 1.673
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 30.08.2009- 14:59
Alıntı yaparak cevapla  


 Alıntı Çizelgesi: xxxx yazmış

biz bir yıl boyunca 3 ayda bir mi para yatıracaz
yani
temmuz ağustos eylül de de mi yatıracaz?
(Ocak-Şubat-Mart, Nisan-Mayıs-Haziran, Temmuz-Ağustos-Eylül, Ekim-Kasım-Aralık)

3 aylık ücreti yatıracaksınız.bu tüm yıl boyuca hatta mezun olana kadar yatırmak durumundasınız. eger kaydını sildireceksiniz yatırmanıza gerek yok ama kesinlikle paranızı yatırmayı ihmal etmyin kaydınız silinir ve dönem başına kadar birdaha kayıt yaptıramazsınız.

ilk girişte 2aylık paranızı peşin veriyorsunuz ve + depozito 175 tl.bunları ilk girişte veriyorsunuz sonrada her üç ayda bir 225 tl veriyorsunuz.belki zamlanmış olabilir,enfazla 10 tl fark eder.
buna göre hazırlığınızı yapın.

kayda gitmeden önce istenilenler:

nufus sureti

aile vukaat örneği

ikametgah il muhaberesi

10 adet resim (normalinde 6 ama siz fazla alın lazım oluyor)

sabıka sicil kaydı (bunu sivastan alabilirsiniz)

dolap kilidi   (bildiğiniz küçük asma kilit)

şuanlık aklıma gelenler bunlar.aklıma geldikçe yazarım.

merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz,zira bizde aklımıza gelmeyenleri böylelikle cevaplamış oluruz.

--- 20/11/2010---
MKL
Yazan Cevap içeriği

boşluk

ELİFCAN
[ELİF ÖZDEMİR]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 06.09.2009
İleti Sayısı: 4
Şehir: Yozgat
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 06.09.2009- 22:10
Alıntı yaparak cevapla  


YA BEN YEDEKTEYİMDE EN SON GEÇÇEN YIL KACINCI YEDEĞİ ALDILAR

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

admin
[admin]
Site Kurucusu

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.02.2008
İleti Sayısı: 1.673
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 06.09.2009- 23:17
Alıntı yaparak cevapla  


 yedeklerin hepsi yurda sıra ile alınmaktadır. şimdiye kadar kyk tarihinde açıkta kalan olmamıştır.

--- 20/11/2010---
ücretsiz barınma
Yazan Cevap içeriği

boşluk

baran
[baran]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 18.07.2010
İleti Sayısı: 1
Şehir: Balıkesir
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 18.07.2010- 16:54
Alıntı yaparak cevapla  


1 yıldır kyk yurtlarındayım ücretsiz barınmaya başvurmak istiyorum gereken belgeler nedir acaba bilen varsa lütfen...

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

admin
[admin]
Site Kurucusu

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.02.2008
İleti Sayısı: 1.673
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 23.07.2010- 22:25
Alıntı yaparak cevapla  


 sadece yurt müdürlüğüne başvuru yapmanız yeterlidir. gereken belgeler size liste halinde verilecektir.

--- 20/11/2010---
Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

natus
[substrat]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 30.07.2010
İleti Sayısı: 1
Şehir: Antalya
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 30.07.2010- 21:55
Alıntı yaparak cevapla  


 ben özel üniversitede burslu okumak istiyorum.ben de bu yurtlarda barınma imkanı bulunabilir miyim.
bi de herhangi bir üniversitenin kampüsündeki yurtlar okula mı ait oluyor, yoksa dışardan da öğrenci alıyor mu
ya da açıkça sorayım; ben arelde burslu okumak istiyorum.ve oraya en yakın da istanbul ünvtesnin avcılar kampüsü var.oradaki devlet yurlarında barınabilme imkanım olur mu


__________________

Bu ileti en son natus tarafından 30.07.2010- 21:59 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

admin
[admin]
Site Kurucusu

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.02.2008
İleti Sayısı: 1.673
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 13.08.2010- 21:24
Alıntı yaparak cevapla  


 Alıntı Çizelgesi: natus yazmış

 ben özel üniversitede burslu okumak istiyorum.ben de bu yurtlarda barınma imkanı bulunabilir miyim.
bi de herhangi bir üniversitenin kampüsündeki yurtlar okula mı ait oluyor, yoksa dışardan da öğrenci alıyor mu
ya da açıkça sorayım; ben arelde burslu okumak istiyorum.ve oraya en yakın da istanbul ünvtesnin avcılar kampüsü var.oradaki devlet yurlarında barınabilme imkanım olur muözel niversite okurken devlet yurtlarında barınamazsınız. yurtlar devlete ait yani okulla bağlantısı yok. özel niversitelerin kendi yurtları var burada barınabilmeniz için size yardımcı olacaklardır

--- 20/11/2010---
Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

aliii
[aliii]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 14.08.2010
İleti Sayısı: 3
Şehir: Gaziantep
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 14.08.2010- 08:55
Alıntı yaparak cevapla  


yerlestirme   sonucları dün acıklandı kyk ne zaman basvurabilirim ben iö deyim acaba bana yurt cıkmama gibi bir durum söz konusu mu

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

admin
[admin]
Site Kurucusu

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.02.2008
İleti Sayısı: 1.673
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 14.08.2010- 10:24
Alıntı yaparak cevapla  


 Alıntı Çizelgesi: aliii yazmış

yerlestirme   sonucları dün acıklandı kyk ne zaman basvurabilirim ben iö deyim acaba bana yurt cıkmama gibi bir durum söz konusu mu Alıntı Çizelgesi: KYK yazmış

ÖSYM TARAFINDAN 2010 YILINDA İLK DEFA BİR YÜKSEKÖĞRETİM KURUMUNA YERLEŞEN ADAYLARIN YURT,BURS,KREDİ BAŞVURULARI 16 AĞUSTOS - 25 AĞUSTOS 2010 (25 AĞUSTOS DAHİL) TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.bu tarihler öncesinde kayıt yapılmayacak, daha önceden kaydı bulunan öğrencilerin kayıt silme ve kayıt yenileme işlemleri yapaılacaktır.

evraklarınızı şimdiden hazırlayın ve enaz 10 adet vesikalık resim ve savcılıktan aldığınız onaylı belgeyi şimdiden hazırda bulundurun. ve kaydınızı erken yaptırın yani, sabah gidipte neyapıcam demeyin öğlen gideriz diyenleriniz olacaktır, bende söylüyorum o 3 saat içinde 500 kişinin kaydının alındığını unutmayın. başvurularınızı internet üzerindende takip edin. unutmayın başvurular 16 AĞUSTOS - 25 AĞUSTOS 2010   arasında yapılacaktır.

--- 20/11/2010---
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Toplam 2 Sayfa:   [1]   2   >   son» Forum Ana Sayfası  »  Üniversiteler  »  Öğrenci Yurtları
 »  kyk yurtlarında barınma kuralları ve diğerleri

Forum Ana Sayfası

 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.

Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2014   phpKF Ekibi

Siber Alemin Paylaşım Sitesi


Portal Mobil RSS